Mobilteg 2002 yılında sadece Mobil Yazılım geliştirmek amacıyla kurulmuş Türkiye’nin en eski Mobil Yazılım firmalarından biridir.

OT/VT sektörü başta olmak üzere El Terminali, IOS, Android,Windows tabanlı çalışan bir çok yazılım geliştirmiştir. OT/VT, Saha Satış Otomasyonları, Üretim Takip, Lojistik ve Dağıtım gibi birçok sektöre özel yazılımları ile destek vermiştir.

Kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin hemen hemen tüm illeri ve Yurtdışında Hollanda,Belçika ve Almanya da birçok başarılı projeye imza atmıştır.

2002 yılından bu yana gelen tecrübesi ile Türkiye’nin ilk Online Ön Muhasebe ve Saha Satış Platformunu sizlere sunmaktadır.

Nasıl başladı….

Biz yola çıkarken ilk amacımız kendi iş modelimizin gerektirdiği mobil yazılımları geliştirmekti. Bu yolda yürürken biriktirdiğimiz bilgi ve tecrübeyi ayrı bir iş modeli olarak geliştirdik sonra. Kendimiz için ürettiğimiz yazılımları başkaları için de üretmeye başladık. Bu doğrultuda büyüyen hacim bizi üçüncü dönemece getirdi; farklı ihtiyaçlara göre özelleşebilen ve buna rağmen güçlü kalabilen hazır yazılımlar üretmek. İşte bu noktada işimiz zorlaşmaya başladı.

Çünkü;
–  Hazır yazılımlar, bir bütün içerisinde çok farklı ihtiyaçları karşılamak durumunda olduklarından büyük projelerdir.
–  Büyük projeler nitelikli iş gücü, uzun süreli finansal kaynaklar ve hazır altyapı çalışmaları gerektirirler.

Bu zor iş bizi sık sık ticari şirket kimliğimizden sıyrılıp sektör adına idealist faaliyetlerde bulunmaya zorladı, zorluyor. Bu yüzden de hep çok çalışıyoruz.

sürekli çalışıyoruz…

Öncelikle elbette ürünlerimiz üzerinde çalışıyoruz. Ürün kalitesini sürekli daha yukarı çıkarıyoruz. Türkiye de değil, dünyada yapılanın en iyisinden daha iyisini yapmaya çalışıyoruz. Amacımız standartların en yükseği. Hiçbir zaman daha basitini düşünmüyoruz. Hepimizin en iyisini hak ettiğini biliyoruz.

sadece ürün kalitesi için değil hizmet kalitesi için de çalışıyoruz…

Diğer taraftan sürekli altyapı yazılımları geliştiriyoruz. Yazılım üretimini ucuzlatmak, hızlandırmak ve kolaylaştırmak adına bizi geleceğe taşıyacak yazılım sektörünün belki de en büyük eksiği olan teknolojik yatırım niteliğinde olan çalışmalar bunlar.
Yazılım üretmek için çalıştığımız alanlarda ihtiyaç duyulan sistemleri de üretiyoruz. Talepten ürüne uzanan çizgiyi, devrim sayılabilecek bir anlayışla talep > sistem > ürün şeklinde değiştirmeye çalışıyoruz.

sürekli öğreniyoruz…

Bilginin temel hammadde olduğu bir sektörde iş yapıyorsanız sürekli öğrenmek zorundasınızdır. Biz yaptığımız işi her gün yeniden öğreniyoruz. Yeni çıkan her teknolojiyi ertesi gün ürünlerimize yansıtmaya başlıyoruz.
Yazılım üretmek gereken sistemleri öğrenmek ve uygulamak da bunun bir parçası. Üretim bandımızı her gün yeni bilgilerle destekliyoruz ve en verimli üretim için ayarlıyoruz. Sadece bu bile bizi sürekli öğrenmeye zorluyor. Tamamen soyut kavramlardan sanal da olsa somut üretmek önce nasıl üretileceğini bilmekten geçiyor.

Ve Sonunda ……

Son yok ne yazık ki…. Halen geliştirmeye devam ediyoruz. 2002 den beri…..

Mobilteg Mobil Bilişim Teknolojileri Grubu San.Tic.Ltd.Şti.